Nihče ni brez napak, a nekatere so resnično nedopustne, so bili soglasni sodelujoči v ameriški anketi. Kakšnim partnerjem se je bolje ogniti?

V družbi ljubljene osebe nikoli ne skoparimo – eno je, če smo varčni in preudarni, nekaj povsem drugega pa, če smo stiskaški ob vsaki priložnosti. Kdor predlaga zmenek s poceni scenarijem, natakarju nikoli ne nameni napitnine, pričakuje, da bosta vsak račun v restavraciji razdelila na pol, in je, skratka, nenehno obremenjen s stroški, kot partner ne obeta veliko. Nedvomno odbija tudi sebičnost, kajti tisti, ki so obsedeni sami s seboj, v življenju nimajo prostora še za koga drugega. Pričakujejo, da bodo venomer v središču pozornosti in občudovanja, v ozadju takšnih potreb pa se pogosto skrivajo kompleksi, kot je narcisoidnost. In takšni ljudje največkrat niti ne potrebujejo sopotnika , saj so sami sebi dovolj, no, razen takrat, ko si zaželijo pohvale …



Nič kaj obetavno ni niti pomanjkanje higiene: nerealno je pričakovati, da imamo glede urejenosti in zunanjega videza enake potrebe, toda redno prhanje, umivanje in nega zob, vsakodnevno preoblačenje, osnove gospodinjstva in podobno so gotovo navade, ki si jih moramo deliti vsi. Če je partner na tem področju drugačnega mnenja kakor vi, raje poglejte drugam! 



Smisel za humor prijetno začini vsak odnos, tako je tudi ključna sestavina vsakega partnerstva. Kdor se nikoli ne pošali oziroma ne zna sprejeti šale in se boji spontanosti, bo v življenju težko prebrodil naporna in neprijetna obdobja, zato lahko pomanjkanje smisla za humor z leti preraste v resno težavo. Ta je tudi čezmerno uživanje alkohola, ki onemogoča rast odnosa, tako so uničujoče tudi druge oblike odvisnosti. Te največkrat kažejo na človekovo šibkost in negotovost ter strah pred spopadanjem s stiskami, zato življenje z zasvojeno osebo, če ta ni pripravljena korenito spremeniti svojih navad, ne obeta veliko dobrega.



Zvezo skrajno ovira tudi partnerjevo omahovanje. Nesposobnost dajanja pobude, neizražanje lastnih želja in strah pred kritiko so lastnosti, ki onemogočajo zdrav razvoj odnosa, samozavest pa je ključna, da partnerja dosežeta enakopravnost.