"Fantek je!" so presrečno oznanili iz Berlinskega živalskega vrta. Mladiček polarnega medveda, ki se je skotil v začetku lanskega novembra v berlinskem živalskem vrtu, je samček, so objavili na Facebooku, poleg pa priložili tudi nekaj novih fotografij puhastega medvedka. Direktor živalskega vrta Andreas Knieriem je dejal, da je bil polarni medvedek med veterinarskim pregledom zelo radoveden in živahen.
Mladiček je težak 4,6 kilograma, od smrčka do repa pa meri 67 centimetrov, piše nemška tiskovna agencija dpa. Obiskovalci živalskega vrta si bodo lahko belo puhasto pridobitev prvič v živo ogledali predvidoma marca ali aprila, ko bo lahko začel raziskovati ogrado polarnih medvedov. Polarna mama Tonja je novembra lani sicer skotila dva mladička, vendar je eden poginil manj kot mesec dni po rojstvu.
Že vse od leta 2011 pa Berlinčane ni zadela takšna živalska sreča. Takrat je namreč žalostno poginil priljubljeni polarni medved Knut, ki je s svojim oskrbovalcem Thomasom Doerfleinom zaslovel po celem svetu. Knuta so tako delavci živalskega vrta, kot širša javnost spremljali od majhnih nog. Osirotelega medvedka je mati zavrnila kmalu po rojstvu in Doerflein je takrat pričel celo spati v živalskem vrtu, da je lahko budno pazil na mladička. Skupaj sta ušpičila marsikatero prigodo, srca obiskovalcev pa so se, kakopak, topila ob pogledu na malčka. Njegova priljubljenost in obisk živalskega vrta je tako rasla, da so o Knutu zgodbe ustvarile celo mednarodne televizijske ekipe. Če še to ni bilo dovolj, je čudovito prijateljstvo med človekom in medvedjo siroto dokumentirala tudi slavna fotografinja Annie Leibovitz, medvedek pa se je pojavil celo ob boku igralca in okoljevarstvenega aktivista Leonarda DiCapria, na 'zeleni izdaji' revije Vanity Fair.
Ko se je Knut leta 2011 pri starosti štirih let nenadoma zgrudil v svoji ogradi živalskega vrta, je bilo tragičnemu dogodku priča skoraj 700 obiskovalcev. Padel je v vodo in utonil, a je obdukcija pozneje razkrila, da je bil vzrok smrti pravzaprav možgansko vnetje, posledica virusa, ki je žival okužil že pred nekaj tedni. Od slavnega Knuta so se javno poslavljali premnogi oboževalci, polarni medved pa se je v zgodovino zapisal tudi kot prva žival, pri kateri so odkrili znak te človeške bolezni, in tudi prvi primer živalske smrti, ki jo je človeštvo tako podrobno obravnavalo.
Držimo pesti, da tokratni mladiček, ki še vedno čaka na ime, zraste v močno čudo narave!
Onaplus.si lahko sledite tudi na Facebooku: