Zrak v zaprtih prostorih redno vlažite! Suho in ogrevano okolje namreč škoduje naši koži, zato je nujno, da ohranjamo ustrezno stopnjo vlažnosti prostora in seveda dodatno pijemo, najmanj dva kozarca vode več. Uporabljajte blage izdelke. Sploh za nego obraza, ki je v mrzlih mesecih izjemno občutljiv. Sredstva za odstranjevanje ličil naj bodo nežna, če pa se vam pojavijo mozolji, ekcem ali dermatitis oziroma druga težava, uporabljajte samo vodo in se po potrebi posvetujte s strokovnjakom. Morda vam bo priporočil ali celo predpisal izdelke s ceramidi ali glicerinom, ki bodo med drugim pomagala zadrževati vlago v koži.



Izogibajte se vročim prham in kopelim. Saj je res, da namakanje v vroči vodi, potem ko ste dan preživeli na snegu, neverjetno sprošča, a vendarle vam lahko prinese več škode kakor koristi. Če se razvadi resnično ne morete odpovedati, se takoj po namakanju izdatno namažite s kakovostno hidratantno kremo in tako preprečite izsušitev ter pokanje. Vlago si boste v koži najučinkoviteje zadržali s kokosovim oljem, ki ga lahko uporabite tudi pred kopeljo, poskusite tudi arganovo, olje čajevca ali vrtnice. Ne uporabljajte losjonov, temveč goste kreme, ki so hranljivejše.



Ko je koža še vlažna, ostanite na toplem. Po prhanju nikar ne zapuščajte doma, počakajte vsaj nekaj ur, da se koža in telo postopno ohladita. Vlažna koža na mrazu hitro razpoka, tako tudi ustnice – saj veste, če jih oblizujete na mrazu, je le še slabše!  In še, če imate suho kožo, pozabite na piling. Tako boste kožo le še bolj razgalili in jo naredili dovzetno za poškodbe zaradi mraza in suhega zraka.