Da se odvadite, potrebujete predvsem jekleno voljo, a tudi podporo okolice, zato dejstva, da si grizete nohte, ne skrivajte pred drugimi, temveč ga pogumno priznajte. Le tako vas bodo najbližji lahko opozorili, ko bodo vaši prsti romali v usta: obljubite jim, da se boste s tegobo odločno spopadli, in storite vse, da držite besedo. Seveda je treba najprej poiskati srž problema, torej vzrok za razvado: opazujte, katere okoliščine ali pa morda ljudje vas običajno spodbudijo k takšnemu početju, in če je le mogoče, se jim vsaj nekaj časa izogibajte. Če se jim ne morete, se morate prisiliti, da najdete druge, neškodljive metode spopadanja z nelagodjem ali stisko, nekaj časa imejte pri roki kaj manj škodljivega za obdelavo, denimo liziko ali žvečilni gumi.
Nohti naj bodo za vsak primer vedno na kratko postriženi, tako da bodo za vaša usta in zobe kar se da nezanimivi, še večjo uslugo si boste naredili, če si boste doma redno opravljali manikiro in nohte celo razvajali. Lepih in negovanih rok se pač ne spodobi tlačiti v usta, sploh če so rezultat vašega truda! Strokovnjaki priporočajo, da si jih s pilico oblikujete ovalno, saj bodo tako pred vami zavarovani z vseh strani, še dodatno pa si boste pomagali, če jih boste premazali z lakom, če je le mogoče, živobarvnim – vsaka poškodba bo tako takoj vidna, zato boste hoteli te nedvomno preprečiti. Če ne gre drugače, si nohte, vsaj ko ste doma, prekrijte z lepilnim trakom ali premažite z vonjavo, ki vam ne ustreza, morda česnom ali poprom. V skrajni sili si lahko za nekaj časa omislite umetne nohte.
Uspeha pa seveda ne gre pričakovati čez noč, tako nohti kot obnohtna kožica namreč potrebujejo kar nekaj časa, da se obnovijo, zato se ob odločitvi oborožite predvsem s – potrpljenjem.
Onaplus.si lahko sledite tudi na Facebooku: