Dan lahko začnemo in končamo z ovseno kašo: zjutraj si jo privoščimo za zajtrk, zvečer pa se vanjo kar potopimo in uživamo v njenih blagodejnih učinkih. Jed, bogata z vlakninami, ni le balzam za prebavila in bojevnik proti povišanemu holesterolu: poskrbi namreč lahko tudi za mladosten videz.
Morda bo to najbolj nenavadna kopel, v katero ste se kdaj potopili, a bo gotovo ena najučinkovitejših. Lahko uporabite pristno ovseno kašo (približno 200 gramov kuhanih kosmičev) in ji dodate 75 gramov soli ter 50 gramov sode bikarbone, lahko pa v vodo stresete tudi poseben pripravek v obliki praška, ki se enakomerno razmeša in vam nežno objame telo, pri tem pa kožo čisti, odstranjuje celo glivice, deluje antimikrobno in ustvarja zaščitno plast. Ovsena kaša blaži srbečico in vnetja, nekateri jo priporočajo tudi pri noricah, sončnih opeklinah, luskavici in ekcemu: če si z njo lajšate različne tegobe, jo razmešajte v mlačni vodi (nikakor ne vroči!), se v kopel potopite za deset minut, potem pa se brez izpiranja ovijte v mehko brisačo in se posušite. Pri hujših težavah si lahko ovseno kašo v kadi privoščite tudi trikrat na dan. Za uspešno odpravljanje aken si pripravite masko: ovseno kašo skuhajte v vroči vodi, jo ohladite in nanesite na kožo. Masko po petnajstih minutah sperite.
Kopel je seveda priporočljiva tudi za razvajanje zdrave kože. Ovsena kaša nase učinkovito veže maščobo in odstranjuje nečistočo ter odmrle celice, kožo opazno mehča, gladi in vlaži, ji povečuje elastičnost ter preprečuje vnetja, fenoli in flavonoidi pa varujejo pred učinkom škodljivih ultravijoličnih žarkov. Po kopeli se lahko še oprhate, da se znebite lepljivega občutka, a zgolj z milom in brez drgnjenja, da ne odstranite zaščitnega sloja.
Ker je tako nežna, je primerna tudi za najmlajše: posebno prilagojeni pripravki iz ovsene kaše so odlično negovalno sredstvo celo za novorojenčke, povedo strokovnjaki, saj preprečujejo izsušitev in pojav ekcemov ter blažijo težave na pleničnem predelu.
Onaplus.si lahko sledite tudi na Facebooku: