Baby Spa Perth je ekskluzivni salon, ki sprejema goste, mlajše od šest mesecev. Posebno obliko sproščanja, hidroterapijo s pripomočkom Bubbyem, dopolni še masaža. Drobižki salona seveda ne obiščejo sami, spremljajo jih starši, ti sodelujejo pri sprostitveni terapiji.



Mali uživači obisk začno z desetimi do tridesetimi minutami namakanja v neonatalnem bazenčku. Za boljšo mobilnost jim pomaga Bubby, unikaten pripomoček za lebdenje, ki otroka podpira. Ohlapno se pripne okrog vratu, a vseeno podpira glavo dojenčka, da ga oprime pri bradi in zatilnih kosteh. Narejen je iz lahkega materiala, a vseeno podpre tja do 25 kilogramov.



Lebdenje otroku omogoča prosto gibanje v vodi, kar pomaga pri gibalnem razvoju otroka, hkrati pa mu nudi tudi ugodje in globoko sprostitev. Okrepijo se mišice, skelet in pljuča, otrok razvija boljše gibalne odzive ter se v svojem telesu bolj sproščeno počuti. Kopanju sledi nežna masaža, ta izboljša povezavo med starši in otrokom, kar pomaga čustvenemu in kognitivnemu razvoju otroka. Obenem podpira stimulacijo prebavnih in krvožilnih sistemov ter izboljša spanec.



Marsikateri dojenček ne more skriti navdušenja nad simfonijo dražljajev, ki jih izkuša, za malega človeka je že občutek tople vode nekaj neverjetnega, kaj šele dejstvo, da lahko lebdi!



Ne le kopanje, tudi masaža ni od muh!




Za mnenje o novodobnih prijemih, med katere vsekakor sodi tudi spa za dojenčke, smo povprašali zdravnico, ki ima poleg strokovnega znanja tudi kopico izkušenj. Cvetka Jančar Dragoš, dr. med. specialist pediatrije, meni, da so sodobne tehnike dobrodošle, a po zdravorazumskem premisleku: "Masaža je vedno dobra, saj gre za globoko sprostitev, obenem pa gre za neposredni kontakt med dvema osebama. Kadar gre za kopanje v vodi, so moji pomisleki predvsem s stanjem kože in stanjem sečil, ali ima otrok anomalijo na sečilih in se namakanje v vodi odsvetuje, zaradi možnosti okužb. Dotik in voda sta za otroke vsekakor priporočljiva, izjemne manipulacije, metanje v zrak, raztegovanje in podobno pa seveda ni. Zdrava pamet je ključna pri izbiri prave tehnike. Veliko pristopov in tehnik je namenjenih tistim dojenčkom, ki že imajo kakšne okvare, odporodne ali prirojene. Veliko je na strani staršev, kako učljivi so in koliko raziskujejo, veliko je informacij, ki so lahko dostopne. Včasih je dovolj, da se starši udeležijo delavnice ali dveh in se naučijo dovolj, da lahko bistvene prijeme uporabljajo tudi doma.  Dobro bi bilo, da so stvari, ki jih počnemo z dojenčkom, pod strokovnim pogledom pediatrov iz razvojnih ambulant, saj imajo primerno specialistično znanje.