Dragojević se je leta 1947 rodil na Korčuli, glasba pa ga je spremljala že od malih nog. Pričelo se je z orglicami, ki mu jih je oče podaril pri petih letih. Otroško preigravanje po ulicah je kmalu preraslo v strast, ki je Dalmatinca vodila v glasbeno šolo v Split, kjer je osvojil kar tri instrumente klavir, klarinet in baskitaro. 


Foto: Ljubo Vukelič


Občinstvo je Dragojević osvojil že kot najstnik, leta 1961 je nastopil na splitskem otroškem festivalu, od tam pa je pričela njegova glasbena kariera dobivati velike razsežnosti. V svojem ustvarjanju je prepletal melodije dalmatinskih klap z jazzom in sodobnimi ritmi, kar je navdušilo poslušalce tako doma kot po svetu. Eden najbolj znanih hrvaških glasbenikov se bo v zgodovino balkanske glasbe nedvomno zapisal kot plodoviten ustvarjalec, ki je v dobrih 40 letih glasbene kariere izdal kar 38 albumov, nastopil pa v najbolj čislanih koncertnih dvoranah po svetu, med najpomembnejšimi v newyorški dvorani Carnegie Hall, v londonskem Royal Albert Hallu, pariški Olympii in v sydneyjski operi. 



Dragojeviću so pred enim letom postavili diagnozo rak na pljučih. V postopku preiskav so v njegovem telesu našli tumorska tkiva, je takrat novico o bolezni za javnost potrdil ustvarjalec. Kljub zahtevnemu zdravljenju, ki ga je čakalo, pa se je pevec veselil nadaljnjega nastopanja. Svoj 70. jubilej je nameraval obeležiti kar z dvema veličastnima koncertnima večeroma v splitski areni, a mu je opešano zdravje podvig onemogočilo in prisiljen ju je bil odpovedati. Njegovi oboževalci so to razumeli in mu z besedami spodbude in dobrih želja stali ob strani ob premagovanju bolezni. A ta je naposled le premagala legendo. Dragojević je davi ob 5. uri zjutraj umrl v splitski bolnišnici. Novico o njegovi smrti je Dragojevićeva družina sporočila časniku Slobodna Dalmacija.