Koliko prijateljev v resnici potrebujemo? Strokovnjaki opozarjajo, da največ pet, a pravih in iskrenih! Takšnih, na katere se lahko vedno zanesemo in ki nam stojijo vedno ob strani. Saj se spomnite mladinske knjižne uspešnice Pet prijateljev? Ta je mnogo bližje resničnosti kakor virtualna fikcija, v kateri blodimo dandanes, poudarjajo strokovnjai.. 

Prijatelji so poleg partnerja in preostalih družinskih članov izjemnega pomena, ko se znajdemo v dvomih, strahu, težavah, bolečini in seveda, ko želimo z nekom deliti veselo novico: kot kažejo izsledki najnovejše študije, se moški svojemu najožjemu krogu najraje izpovedujejo o službi, ženske pa o otrocih in partnerskem razmerju. Da so takšni pogovori smiselni, je seveda potrebnega veliko zaupanja, zato je po mnenju strokovnjakov povsem zgrešen koncept številnih družabnih omrežij, kjer tam šteje le – številka. Tudi če se lahko na svojem profilu pohvalimo s kar tisoč ali še več t. i. prijatelji, so to pravzaprav le stiki, s katerimi se povežemo občasno ali celo nikoli in med katerimi so le redki tisti, na katere se obračamo vsak dan ali vsaj redno.



Pet je po mnenju raziskovalcev tista čarobna številka, ki nam lahko omogoča vso potrebno oporo v življenju. Če številko obarvamo povsem praktično, potrebujemo namreč prijatelja, ki je spreten z denarjem, nekoga za čustveno podporo, tretjega za reševanje problemov, motivatorja za nove projekte in zamisli ter svetovalca za poslovne podvige. Jih lahko naštejete?