Newyorški časopis Daily News poroča, da so starša Melanie Trump, Viktorja in Amalijo Knavs v spremstvu njunega odvetnika Michaela Wildesa v sredo videli obiskati stavbo na jugu Manhattna, kjer domujejo zvezni uradi za priseljevanje. Po njihovem, naj bi se tja napotila na zaslišanje pred pridobitvijo ameriškega državljanstva. Oba sta bila nasmejana in dobre volje. Verjetno zaradi po dolgem času lepega toplega sončnega dneva in Amalija je potrdila, da je vreme čudovito. Njen odvetnik pa je dodal, da je res izjemen dan.
Tiskovna predstavnica prve dame Melanie Trump kot ponavadi ni komentirala ničesar, kar zadeva družino, odvetnik Wildes pa je kasneje za revijo People dejal, da ne bo komentiral, razen tega, da sta Viktor in Amalija čudoviti osebi, ker želi družina vse skupaj ohraniti na zasebni ravni. Če sta dejansko dobila državljanstvo, bodo verjetno mediji še poročali.
Čeprav na družbenih omrežjih in v medijih glasno odmeva Trumpovo neodobravanje priseljencev, pa ima za 73-letnega Viktorja in 71-letno Amalijo Knavs predsednik ZDA očitno drugačne standarde. Washington Post je februarja denimo poročal, da imata Knavsova dovoljenje za delo in bivanje v ZDA oziroma tako imenovano zeleno karto, najverjetneje zaradi hčerke, ki je ameriška državljanka. Prav takšno priseljevanje, ki ga sponzorirajo družinski člani in mu Trump pravi »verižna imigracija« pa sam namerava za starše ameriških državljanov ukiniti. O »nevarnosti« tega priseljevanja je govoril tudi letos v svojem govoru o položaju v državi in pogosto v tvitih, kot na primer februarja, ko je sporočil, da je verižna imigracija zastarel program, ki škoduje gospodarstvu in nacionalni varnosti. Trump bi možnost družinskega sponzoriranja ohranil le za zakonske partnerje in otroke državljana ali državljanke.
In kako je do vize nekdaj prišla Melanija Knavs? Danes prva dama Amerike je preko Wildesa pred volitvami 2016 sporočila, da je v ZDA v začetku prihajala z navadno vizo, nato pa je dobila posebno zeleno karto za nadarjene oziroma, kot temu pravijo v ZDA, za »Einsteine«. To dobijo posamezniki, ki so dokazali izjemne sposobnosti na različnih področjih, kot je znanost, umetnost, šport, gospodarstvo in podobno. Leta 2001 jo je po statističnih podatkih dobilo skupaj le šest državljanov Slovenije. Na tak način so do dovoljenja za delo in bivanje v ZDA v preteklosti med drugim prišli John Lennon, Monica Seleš, Dirk Nowitzki in Yoko Ono.
Onaplus.si lahko sledite tudi na Facebooku: