Ne samo na turnejah po svetu, tudi kadar Elizabeto kraljevi opravki vodijo po Otoku, njen osebni zdravnik ni daleč stran. Ta čast pripada zdravniku Kraljeve mornarice, je nedavno razkrila Gordon Rayner, kraljevi poročevalec, ki je britansko monarhinjo spremljal že na 20 kraljevih turnejah. Zdravnik se mora pred odhodom na pot vedno dobro pozanimati o zdravstvenih kapacitetah v kraju, kjer se bo kraljica mudila, s seboj pa mora vedno nositi prenosni srčni spodbujevalnik in zdravila za nujno pomoč. 



Tako budnega spremstva pa nima le Elizabeta, tudi njen sin in prvi v vrsti za britanski prestol princ Charles na turneje pogosto povabi osebnega zdravnika. Kraljica in Charles sta za poti v države, kjer vlada pomanjkanje zalog krvi, tudi preventivno opremljena z lastnimi krvodajalskimi viri, tako da si lahko predstavljate koliko logistike stoji za pakiranjem kraljeve prtljage. Obleka gor ali dol ob tolikšni opremi tako verjetno ne naredi razlike. 



Nekoliko manj številčne so ekipe osebji, ki potujejo z mlajšimi člani kraljeve družine. Princ William in princ Harry denimo na turneje ne vodita svojih zdravnikov, ampak jima na območju, kamor bosta potovala, že pred prihodom dodelijo zdravnika v primeru poškodb, bolezni ali drugih tegob. Zdravstveno osebje je bilo še posebej v pripravljenosti na zadnji Harryjevi turneji, saj za nosečo Meghan prisotnost Zika virusa na Fidžiju in Tongi, ni bila dobra novica. 



Britanska kraljica ima pri svojih častitljivih 92. letih tudi kadar ostane doma na voljo kar tri osebne zdravnike, a se je avgusta od enega izmed njih morala žalostno posloviti. Peter Fisher, ki je zanjo skrbel dolga leta in deloval tudi kot direktor univerzitetne bolnišnice v London, je namreč tragično umrl v prometni nesreči, ko je kolesaril po britanski prestolnici.